Няколко съвета как да откажем сладкото

Отнема около седем дни, за да се преборим с пристрастеността към сладкото. Това не означава, че желанието ще изчезне, но силното пристрастяване ще намалее. Можете да отвикнете постепенно или отведнъж. Изборът е ваш – изберете начина, който най-добре работи за вас.

За да отвикнете постепенно, яжте пресни и изсушени плодове вместо сладки – въпреки че те съдържат естествени захари, плодовете са по-здравословен избор, тъй като съдържат витамини, минерали и фибри. Не е проблем първоначално да приемате по-големи количества.

Правило за десертите. Първа седмица – най-много веднъж дневно. Втора седмица – два пъти седмично. Трета седмица – веднъж седмично. Създайте си ваше правило поне половината пъти да хапвате суров плод.

Опитайте стевия – естествена алтернатива на захарта, тя подхранва панкреаса и не съдържа калории. Стевия е билков екстракт от листата на Стевия Ребаудиана, за който се знае, че регулира кръвната захар и кръвното налягане.

Не пропускайте хранения – когато пропуснете редовното си хранене, предизвиквате глад в организма си и ще изядете каквото и да е, за да възстановите нормалното си ниво на кръвна захар.

Вместо сода, лимонада и студен чай – направете си лимонада и студен чай със стевия. Ако ви липсва жуженето от газираното, добавете газирана минерална вода. Когато сте на парти или в бар – консумирайте газирана вода с лимон.

Не дръжте сладки в шкафовете или хладилника – прекалено изкушаващо е. Когато желанието е прекалено силно – излезте на разходка. Апетитът на атлетите за сладко намалява след упражнения за сметка на този за солена храна.

Проверявайте етикетите за скрити захари и захари под друго име. Скрити захари има в много продукти – доматен сос, печен боб, пакетирани храни, дъвка, мента, салами и други меса за сандвичи.

Захарта се съдържа в много подсладители – царевичен сироп, декстрин, декстроза, фруктоза, концентрат от плодов сок, високофруктозен царевичен сироп, галактоза, глюкоза, мед, хидрогинирано нишесте, захарна малтоза, лактоза, манитол, кленов сироп, меласа, многовалентен алкохол, сорго, захароза, сорбитол и ксилитол.

източник gotvach.bg

Related Articles

Кои са най-добрите храни за борба с депресията?

Добре известно е, че не съществува един-единствен "лек" за депресията. Това, което много хора не осъзнават обаче, е, че промяната в начина на хранене...

Храната прави борбата – важи за тези 5 храни

Всички знаем поговорката: "Храната прави борбата." И така, какви храни трябва да консумирате, ако искате да си набавите енергия? Консумацията на здравословни храни може...

Кои са най-здравословните храни за вашата вечеря?

Здравословното хранене е едно от най-важните неща, които можете да направите за тялото си. Но когато става въпрос за вечеря, е лесно да попаднете...

Stay Connected

164,184ФеноветеХаресай
692ПоследователиПоследвай ни

Последни